Znajdź nas na Facebooku!

Warszawo ma

Koncert finałowy IX Przeglądu artystycznego "Warszawo ma"

 • Opublikowano: wtorek, 31 październik 2023 10:38
 • Odsłony: 554

Dziś w Młodzieżowym Domu Kultury „Ochota” odbył się uroczysty koncert finałowy IX edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z Okazji Rocznicy Powstania Warszawskiego „Warszawo ma”. Wydarzenie to już na stałe wpisało się w kalendarz i rokrocznie cieszy się uznaniem uczniów i nauczycieli. Od dziewięciu lat niezmiennie przegląd odbywa się pod honorowym patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego. Koncert uświetnili swoją obecnością Burmistrz Ochota - dzielnica m.st. Warszawy pani Dorota Patrycja Stegienka, Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania Dzielnicy Ochota pan Krzysztof Grochowski, Radna Dzielnicy Ochota pani Barbara Laszczkowska oraz Przewodnicząca Zarządu - Środowisko Żołnierzy AK IV Obwód Ochota pani Władysława Marcinkiewicz.
W przeglądzie wzięło udział 150 uczestników. Nagrodziliśmy i wyróżniliśmy łącznie 41 uczniów szkół i placówek. Gratulujemy wszystkim laureatom i ich nauczycielom! Więcej zdjęć: - GALERIA ZDJĘĆ -

IX edycja Przeglądu artystycznego dzieci i młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „WARSZAWO MA…”

 • Opublikowano: wtorek, 19 wrzesień 2023 11:58
 • Odsłony: 1003

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli warszawskich szkół i placówek do udziału w IX edycji Przeglądu artystycznego dzieci i młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „Warszawo Ma…” organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ochota oraz Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota" pod honorowym patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego.Warszawa ma 2023 slajd

Terminy:
- zgłoszenia do przeglądu we wszystkich kategoriach oraz składanie prac w konkursie plastycznym: do 6 października 2023 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- przesłuchania w kategorii wokalnej i recytatorskiej: 16 października 2023 od godz. 10:00 w sali widowiskowej MDK „Ochota”, ul. Rokosowska 10, 02-348 Warszawa.

Uroczyste ogłoszenie wyników i koncert finałowy odbędzie się 30 października 2023.

Zapraszamy do udziału załączamy regulamin w wersji elektronicznej oraz karty zgłoszenia:
karta zgłoszenia w kategorii wokalnej
karta zgłoszenia w kategorii recytatorskiej
karta zgłoszenia w kategorii plastycznej
karta zgłoszenia w kategorii grafiki komputerowej.

Koncert finałowy VIII Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży "Warszawo ma..."

 • Opublikowano: wtorek, 25 październik 2022 16:17
 • Odsłony: 651

Za nami koncert finałowy VIII Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży "Warszawo ma..." z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego. Finał bardzo wzruszający, bo mieliśmy zaszczyt gościć samych Powstańców i przedstawicieli organizacji kombatanckich. Nie zabrakło również Zarządu Dzielnicy Ochota: p.Burmistrz Dorota Patrycja Stegienka, p.Wiceburmistrza Sławomira Umińskiego, a także Naczelników: Wydziału Oświaty i Wychowania p.Krzysztofa Grochowskiego oraz Wydziału Spraw Społecznych i Zdrowia p.Mirosława Starzyńskiego.
W konkursie wzięło udział 18 placówek z województwa mazowieckiego, wśród nich aż 10 z warszawskiej Ochoty!
Podczas dzisiejszej gali finałowej wręczono 2 nagrody GRAND PRIX w kategoriach recytatorskiej i wokalnej, a także 30 nagród i 17 wyróżnień.
Gratulujemy wszystkim laureatom i ich nauczycielom! Dziękujemy, że tak szczodrze dzielicie się swoimi talentami i wrażliwością, dziękujemy za wszystkie wzruszenia, jakich dziś nam dostarczyliście.
Dziękujemy Ochota - dzielnica m.st. Warszawy za dofinansowanie przeglądu, a Muzeum Powstania Warszawskiego za patronat honorowy.

VIII edycja Przeglądu artystycznego dzieci i młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „WARSZAWO MA…”

 • Opublikowano: poniedziałek, 12 wrzesień 2022 10:12
 • Odsłony: 876

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli warszawskich szkół i placówek do udziału w VIII edycji Przeglądu artystycznego dzieci i młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „Warszawo Ma…” organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ochota oraz Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota" pod honorowym patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego.Warszawa ma 2022 slajd

Terminy:
- zgłoszenia do przeglądu we wszystkich kategoriach oraz składanie prac w konkursie plastycznym: do 5 października 2022 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- przesłuchania w kategorii wokalnej i recytatorskiej: 10 października 2022 od godz. 10:00 w sali widowiskowej MDK „Ochota”, ul. Rokosowska 10, 02-348 Warszawa.

Uroczyste ogłoszenie wyników i koncert finałowy odbędzie się 24 października 2022.

Zapraszamy do udziału załączamy regulamin w wersji elektronicznej oraz karty zgłoszenia:
karta zgłoszenia w kategorii wokalnej
karta zgłoszenia w kategorii recytatorskiej
karta zgłoszenia w kategorii plastycznej
karta zgłoszenia w kategorii grafiki komputerowej.

VII edycja Przeglądu artystycznego dzieci i młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „WARSZAWO MA…”

 • Opublikowano: poniedziałek, 20 wrzesień 2021 10:39
 • Odsłony: 1377

Mamy przyjemność zaprosić uczniów i nauczycieli warszawskich szkół i placówek do udziału w VII edycji PRZEGLĄDU ARTYSTYCZNEGO DZIECI I MŁODZIEŻY Z OKAZJI ROCZNICY POWSTANIA WARSZAWSKIEGO „WARSZAWO MA…” organizowanego przez Urząd Dzielnicy Ochota oraz Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota" ponownie pod honorowym patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego.

Warszawa ma 2021 slajd
Terminy:
- zgłoszenia do przeglądu we wszystkich kategoriach oraz składanie prac w konkursie plastycznym: do 11 października 2021 na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..
- przesłuchania w kategorii wokalnej i recytatorskiej: 18 października 2021 od godz. 10:00 w sali widowiskowej MDK „Ochota”, ul. Rokosowska 10, 02-348 Warszawa. Cały konkurs zostanie przeprowadzony zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia i GIS.

Uroczyste ogłoszenie wyników i koncert finałowy odbędzie się 25 października 2021 (w przypadku izolacji i zamknięcia szkół będziemy na bieżąco podejmować decyzje i zmieniać plan organizacji Konkursu).

Zapraszamy do udziału, załączamy regulamin w wersji elektronicznej oraz karty zgłoszenia:
karta zgłoszenia w kategorii grafiki komputerowej
karta zgłoszenia w kategorii recytatorskiej
karta zgłoszenia w kategorii wokalnej
karta zgłoszenia w kategorii plastycznej

Laureaci nagród i wyróżnień VI edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „Warszawo Ma”

 • Opublikowano: środa, 18 listopad 2020 23:31
 • Odsłony: 1521

Zapraszamy do obejrzenia filmowej prezentacji laureatów nagród i wyróżnień VI edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „Warszawo Ma” w kategoriach: plastyka i grafika komputerowa. Prace są też wyeksponowane na wystawie w holu w MDK "Ochota". Dziękujemy za kreatywność, twórczość i stałe pogłębianie wiedzy o Bohaterach Powstania Warszawskiego.

 

Wyniki VI edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „Warszawo Ma”

 • Opublikowano: wtorek, 17 listopad 2020 23:27
 • Odsłony: 1500

Mamy zaszczyt i przyjemność w poniższej filmowej prezentacji przedstawić laureatów nagród z poszczególnych kategorii w VI edycji Przeglądu Artystycznego Dzieci i Młodzieży z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego „Warszawo Ma”. Informacje o wynikach przeglądu tj. uczestnikach nagrodzonych i wyróżnionych już zostały wysłane do wszystkich szkół i placówek. Prosimy zatem o informowanie wewnętrzne laureatów i udostępnianie filmowej prezentacji. Dyplomy i nagrody będziemy przesyłać lub dostarczać bezpośrednio do szkół, a ich uroczyste wręczenie pozostawimy dyrektorom placówek w możliwym czasie.
W tegorocznej edycji przeglądu wzięło udział 187 uczestników, nagrodziliśmy i wyróżniliśmy łącznie 93 uczniów warszawskich szkół i placówek. Dla nas rokrocznie to przegląd wyjątkowy, to wydarzenie dzięki któremu wspólnie z tak fantastycznymi wykonawcami, artystami oddajemy hołd naszej historii. Cieszymy, że od 6 lat możemy je organizować pod honorowym patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego. Ta edycja wymagała szczególnego zaangażowania, przesyłania prac i filmów z prezentacji recytatorskich i wokalnych drogą e-mailową, dzięki Wam wszystko się udało, a efekty są zachwycające. Dziękujemy Wam, młodzi wykonawcy, za talent, za chęć uczczenia i pogłębiania pamięci o tych, którzy tak wiele poświęcili dla Warszawy i naszego kraju. Za waszą twórczość, która stała się bohaterem tego filmu. Jesteśmy pewni, że dzięki takim uczniom i nauczycielom ważność Powstania Warszawskiego w historii będzie wciąż żywa. Dziękujemy Wydziałowi Oświaty i Wychowania Dzielnicy Ochota za ufundowanie nagród dla laureatów.
Jeszcze raz wielkie brawa dla Was!
Życzymy pięknych wrażeń artystycznych!

 

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT