Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota"

• Opublikowano: piątek, 16 grudzień 2016 11:46
  • Odsłony: 16190

Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”, od lat trwale wpisany w krajobraz i przestrzeń kulturalną dzielnicy, skupia dzieci i młodzież w wieku od 3 do 18 lat, oferując różnorodne formy zajęć stałych oraz liczne imprezy i konkursy.

Od roku 2010 placówka mieści się w nowoczesnym budynku, co pozwala na rozwijanie oferty i coraz bardziej atrakcyjnych form pracy, a obecnie zaprasza też do nowego lokalu przy Placu Baśniowym

Wszystkie zajęcia, w MDK są bezpłatne, prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli-instruktorów, pozwalają rozwijać zainteresowania i talenty, umiejętności, wrażliwość artystyczną i osobowość,  są także doskonałą formą zagospodarowania wolnego od szkoły czasu w bezpiecznym miejscu i ciepłej atmosferze.

Placówka rozwija też aktywną działalność w zakresie profilaktyki zachowań ryzykownych młodych ludzi i przeciwdziałania patologiom społecznym. Służą temu m.in. zajęcia Klubu „X” – środowiskowego klubu profilaktyczno-rozwojowego dla dzieci i młodzieży z ochockich szkół oraz realizowany przez grupę Wolontariatu Młodzieżowego program Młodzieżowe Ochotnicze Pogotowie Rówieśnicze, skupiający liderów młodzieżowych z różnych szkół, placówek i środowisk. MDK współpracuje z warszawskim oddziałem Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii, organizując liczne imprezy i letnie obozy profilaktyczno-artystyczne. Prowadzi także zajęcia specjalistyczne w ramach corocznych akcji „Zima w mieście” i „Lato w mieście”.

Jeśli szukasz ciekawych zajęć i chcesz się rozwijać poznając interesujących ludzi - przyjdź do nas!

Zajęcia w placówce odbywają się:

od poniedziałku do piątku w godz. 9:00 – 20:00
w soboty  w godz. 9:00 – 14:00