Znajdź nas na Facebooku!

Rada Pedagogiczna

  • Opublikowano: wtorek, 27, Grudnia 2016 10:20
  • Odsłony: 10103

 

01 Magda Baranowska

 Magdalena Baranowska- instruktor zajęć tanecznych oraz musicalowych

Absolwentka Kulturoznawstwa (spec. krytyka i promocja sztuk plastycznych) i kierunku Animator i Menedżer Kultury (spec. taniec) na UMCS. Ukończyła także Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny (spec. taniec współczesny) w Krakowie oraz kurs Instruktora Rekreacji Ruchowej w Reebok University.
Miłośniczka intensywnych kolorów, książek, historii sztuki, kina, muzyki i tarty cytrynowej;-)
W MDK prowadzi zajęcia taneczne w formacji musicalowej „Dream Team”, Akademii tanecznej malucha, Tanecznej Strefie Malucha, Strefie Rytmu, Strefie Tańca, Strefie Modern a także zajęcia fitness:-)

02 Katarzyna Barczewska

Katarzyna Barczewska - instruktor zajęć plastycznych oraz warsztatów

Absolwentka warszawskiej ASP. Dyplom na Wydziale Malarstwa, aneks do dyplomu z litografii na Wydziale Grafiki. Zajmuje się malarstwem olejnym, gwaszem, rysunkiem, akwarelą, batikiem. Interesuje się sztuką, literaturą, urządzaniem wnętrz, kocha góry i podróże.
W MDK prowadzi zajęcia dla dzieci w wieku szkolnym w sekcjach: Malarstwo, ArtBałagan, Sekcja plastyczna, Akademia Plastyczna oraz warsztaty dla gimnazjalistów i licealistów.

 03 Gosia Bartecka

Gosia Bartecka - instruktor zajęć tanecznych oraz musicalowych

Instruktor tańca hip - hop. Osoba młoda, energiczna, z wielkim zapałem do pracy i ogromną pasją do tańca. Stale rozwija się i uczestniczy w międzynarodowych warsztatach tanecznych a na co dzień trenuje w hip-hopowe ekipie "BEEAH*". Brała udział w projektach takich jak Euro 201 oraz Hip Hop Groove festival 2012. W przyszłości zamierza sama stworzyć projekt światowej rangi.
W MDK prowadzi zajęcia taneczne w grupie musicalowej „Dream Team” oraz w zespołach: Taneczna strefa malucha, Strefa rytmu, Strefa Tańca, 5.Strefa.

 04 Mateusz Bilnik

Mateusz Bilnik - instruktor zajęć plastycznych, klubowych, muzycznych oraz warsztatowych

Mateusz Bilnik absolwent INOR na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Muzyk perkusista w zespole Bejotte, uczestnik licznych szkoleń z zakresu muzykoterapii i arteterapii. Z zamiłowania instruktor rękodzieła artystycznego. Pedagog specjalny, arteterapeuta w TPD Helenów. Jego pasje to podróże, fotografia, kulinaria.
W MDK  prowadzi naukę gry na bębnach etnicznych, zajęcia w pracowni "Artbałagan". W Klubie "X" przeciera szlaki wprowadzając działania plastyczno-manulane i pełni role trudne do jednoznacznego sprecyzowania.

 06 Anna Gozdek Anna Gozdek - instruktor zajęć plastycznych, warsztatów oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka Wydziału Malarstwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Studiów Podyplomowych na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego w zakresie Edukacji Początkowej i Reedukacji.
Zajmuje się gwaszem, litografią oraz rękodziełem - filcowaniem, szyciem zabawek.
Interesuje się psychologią, sztuką, literaturą, filmem, medycyną naturalną. Lubi cieszące oko przedmioty i piękne wnętrza, wielbicielka herbaty Pu-erh i motta: Zamiast "trzeba było" pomyśl "trzeba będzie".
W MDK prowadzi zajęcia sekcji plastycznych, sekcję "Gadżet", "Warsztaty Działań Twórczych" dla ochockich szkół oraz zajęcia plastyczne w Klubie "Puchatek" dla przedszkolaków.

 07 Anna Gryglewicz

Anna Gryglewiczkoordynator Klubu profilaktyczno-rozwojowego "X", prowadząca Warsztaty Zachowań Konstruktywnych, współprowadząca warsztaty dziennikarskie Redakcji "Korniszona", osoba odpowiedzialna za wydarzenia, imprezy, konkursy oraz działania reklamowe i promocyjne w placówce. 

Nauczyciel mianowany, absolwentka Dziennikarstwa i komunikacji społecznej na WWSH w Warszawie, ukończyła szkołę Trenerów Dramy "Drama Way" oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu profilaktyki i edukacji. Członek warszawskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii.
Wielbicielka słońca w sercu i pogodzie, otwarta i uśmiechnięta, pełna optymizmu oraz naturalnego zapału do pracy i podejmowania nowych wyzwań. Wierna czytelniczka prasy kobiecej oraz opiniotwórczej, lubiąca dobrą kawę oraz aktywne formy spędzania czasu wolnego.

 08 Anna Karpinska

Joanna Karpińska - Kierownik działu artystycznego, instruktor zajęć muzycznych oraz musicalowych

Absolwentka Wychowania Muzycznego na Uniwersytecie Marii Curie -Skłodowskiej w Lublinie oraz Podyplomowych Studiów Logopedycznych na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Z wykształcenia pedagog, nauczyciel, dyrygent chóralny i logopeda. Jej pasją jest śpiew – od wielu lat jest aktywną chórzystką Chóru Kameralnego Ars Cantata. Uwielbia podróże, zimowe szaleństwo na nartach i wędrówki po górach. Relaksuje się czytając dobrą książkę i słuchając muzyki. Miłośniczka kotów.
W MDK prowadzi zajęcia wokalne (zespół wokalny Przednutka i Młodzieżowe Studio Piosenki) oraz zajęcia z grupą musicalową. Jest także kierownikiem działu artystycznego MDK.

 

Zofia Koter - instruktor zajęć klubowych oraz komputerowych

Absolwentka Pedagogiki Zdolności i Informatyki na Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Studiowała grafikę komputerową na wydziale informatyki w Wyższej Szkole Informatyki Stosowanej i Zarządzania w Warszawie.
Pasjonatka jazdy na nartach, reportaży Kapuścińskiego, miłośniczka kultury i języka francuskiego oraz frytek z majonezem ;)
W MDK prowadzi zajęcia z grafiki komputerowej, klubu multimedialnego, jest instruktorem w Klubie profilaktyczno-rozwojowym "X". Jest odpowiedzialna za informację i reklamę, prowadzi stronę internetową
placówki: www.mdkochota.edu.pl

 

Anna Puchalska - instruktor zajęć baletowych oraz w Klubie Puchatek

Emerytowana tancerka. Tańczyła przez 4 lata w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego oraz przez 18 lat w Teatrze "Syrena". Brała udział w programach telewizyjnych, filmach, serialach oraz filmach reklamowych. Kocha sztukę: teatr, taniec, muzykę, malarstwo oraz modę.

W MDK prowadzi zajęcia baletowe.

 09 Agnieszka Sklodowska

Agnieszka Skłodowska - instruktor warsztatów, zajęć klubowych oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Pedagogicznego, oraz Podyplomowych Studiów Wychowania Przedszkolnego w Akademii Podlaskiej w Siedlcach. Instruktor Rekreacji. Z zamiłowania włóczykij, lubi morze i góry a najbardziej bieszczadzkie dziury. Wszystkie kierunki świata nie są jej obce. Ostatnio jej celem była Afryka. Lubi sport, kino rosyjskie i książki podróżnicze. Jej motto w pracy to słowa Janusza Korczaka: „Nie myl dziecka grzecznego z dzieckiem wygodnym”.
W MDK prowadzi Warsztaty Zachowań Bezpiecznych i Konstruktywnych, jest bajarzem i zabawowcem w Klubie "Puchatek" i czaruje w Klubie "X".

14 Ewa MIchalowicz

Ewa Michałowicz - instruktor zajęć teatralnych oraz musicalowych

Absolwentka Krakowskiej Szkoły Artystycznej na wydziale aktorskim i Akademii Pedagogiki Specjalnej (pedagogika wczesnoszkolna i animacja społeczno – kulturowa oraz pedagogika kultury z animacją teatru dzieci i młodzieży). Do tej pory uczestniczyła w ponad 30 projektach artystyczno - teatralnych. Występowała między innymi na deskach Sali Kongresowej, Teatru Dramatycznego, Teatru Stara Prochownia, Teatru Praska. Od 2014 roku współpracując z wieloma firmami oraz Ośrodkami Kultury w całej Polsce z powodzeniem prowadzi warsztaty aktorskie oraz obozy artystyczne dla dzieci, młodzieży, a także dorosłych. Od 2017 roku jest związana z grupą Fencing Arts, z którą przygotowuje etiudy oraz spektakle z wykorzystaniem walk scenicznych. Zdobyła wiele nagród na międzynarodowych festiwalach teatralno - szermierczych m.in. Nagrodę Specjalną Organizatorów Festiwalu Silver Sword przyznaną przez Instytut Teatralny GITIS w Moskwie (Rosja 2018). W 2018 roku ukończyła dwuletni kurs szermierki artystycznej organizowany za pośrednictwem Polskiej Akademii Broni.

W MDK prowadzi sekcje teatralne oraz współprowadzi formację musicalową.

 10 Anna Szwed Anna Szwed - Dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury "Ochota", instruktor zajęć musicalowych oraz dziennikarskich

Absolwentka Uniwersytetu Sofijskiego (filologia słowiańska) i Uniwersytetu Warszawskiego (filologia polska). Nauczyciel i lektor języka polskiego, tłumacz, instruktor teatralny i reżyser spektakli poetyckich, trener ART (Trening Zastępowania Agresji), specjalista terapii uzależnień, po licznych szkoleniach z zakresu profilaktyki i przeciwdziałania przemocy, twórca i realizator programów profilaktycznych. Wieloletni współpracownik Fundacji Batorego, organizator szkoleń w kraju i za granicą, lektor, redaktor ogólnopolskiego biuletynu „Arka”, koordynator regionalny programu Młodzieżowego Ochotniczego Pogotowania Rówieśniczego. Kocha książki, zwierzaki, samochody, mazurskie lasy, górskie wędrówki i szum morza. Oraz dom na poddaszu, w którym ciągle spędza zbyt mało czasu.
W MDK prowadzi zajęcia teatralne z grupą musicalową oraz warsztaty dziennikarskie, od 2004 roku tworzy wraz z młodzieżą i wydaje gazetkę dzielnicową – Niezależny Miesięcznik Młodzieży „Korniszon”. W wolnych chwilach także dyrektor MDK ;)

 

Marek Tarnowski -  instruktor zajęć muzycznych oraz musicalowych

Akordeonista, kompozytor, aranżer.
Jest absolwentem Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Studiował również w Policealnym Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie. Na szczególne uwzględnienie zasługuje otwartość Marka Tarnowskiego na nowe formy wyrazu, która wyraża się poprzez łączenie brzmienia akordeonu akustycznego z brzmieniami syntetycznymi. Wynikiem tego jest debiutancki album zespołu DWOOTHO, którego jest współtwórcą. Ponadto Marek Tarnowski jest zapraszany do współpracy z takimi artystami jak: Marek Dyjak, Marek Raduli, Zbigniew Namysłowski, Reni Jusis, Majka Jeżowska, Pako Sarr, Izabela Trojanowska, Krzystof K.A.S.A. Kasowski.
Wielokrotnie brał udział w nagraniach jako muzyk sesyjny m. in. :
Reni Jusis - "Iluzjon cz I" 2009
Marek Dyjak - "Teraz" 2010 , „Kobiety“ 2013
Irena Santor „Kręci Mnie Ten Świat“ 2010

 11 Anna Wielgo

Anna Wielgo - Kierownik działu imprez, instruktor warsztatów, zajęć sportowych oraz klubowych

Absolwentka warszawskiej Akademii Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Wychowania Fizycznego. Instruktor sportu i rekreacji ruchowej ze specjalnością samoobrona. Miłośniczka białego szaleństwa na jednej desce. Latem jeździ na rowerze oraz pływa kajakiem. Nie stroni od sportów ekstremalnych. Ostatnio zabiegana na korcie do squasha.
W MDK prowadzi zajęcia sportowe (samoobrona, aeroboxing, tenis stołowy) oraz warsztaty profilaktyczne, koordynuje program liderski MOPR. Jest także kierownikiem działu imprez i zajęć klubowych.

 12 Joanna Wisniewska

Joanna Wiśniewska - instruktor zajęć klubowych oraz zajęć w Klubie Puchatek

Absolwentka pedagogiki opiekuńczo - wychowawczej i resocjalizacji. Pomaga rozwiązywać duże i małe problemy, uwielbia rozmowy z dziećmi. Amatorka szarlotki, kolekcjonerka aniołów.
W MDK od kilku lat prowadzi profilaktyczny Klub „X” i zajmuje się organizowaniem imprez w MDK – m.in. akcji „Lato w mieście” i „Zima w mieście”, WOŚP, obozów letnich i in.

   
 .....................................  
   
   

 

 

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT

Polecamy

showMiasto Stołeczne Warszawa
http://www.um.warszawa.pl

showUrząd Dzielnicy Ochota
http://www.urzadochota.waw.pl

show Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii
http://www.ptzn.org.pl

show Oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie
http://www.ptzn-waw.org

KONTAKT

Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota"

ul. Rokosowska 10, 02-348 Warszawa

tel: 22 822 28 95 (godz: 9:00 - 17:00)
kom: 696 112 560 (godz: 9:00 - 17:00)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 000959317
NIP: 526-25-90-867