Znajdź nas na Facebooku!

Obmyślam świat

Obmyślam świat - Interdyscyplinarny Przegląd Artystyczny

  • Opublikowano: piątek, 08 wrzesień 2023 10:35
  • Odsłony: 1113

2Zapraszamy do uczestnictwa w Interdyscyplinarnym Przeglądzie Artystycznym - "Obmyślam świat". Projekt objęty jest patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Przegląd ma zasięg wojewódzki. 
- Regulamin Przeglądu w wersji do podbrania -

KATEGORIE PRZEGLĄDU:
plastyczna, fotograficzna, recytatorska, wokalna, literacka.

UCZESTNICY:
uczniowie wszystkich typów szkół, wychowankowie placówek pozaszkolnych, studenci, seniorzy oraz całe rodziny.

KARTY ZGŁOSZENIA:
- Potwierdzeniem udziału w projekcie jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia dla danej kategorii na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dostarczenie prac do dnia 31 października 2023. W temacie wiadomości prosimy wpisać nazwę placówki i kategorie konkursowe. Zgłoszenie pracy do przeglądu jest jednoznaczne z przekazaniem organizatorowi prawa do publikacji (drukiem oraz w Internecie). Prace nie będą zwracane. Placówkę zgłaszającą może reprezentować maksymalnie 10 uczestników w każdej kategorii przeglądu.

Czytaj więcej...

Rok Wisławy Szymborskiej - projekt "Obmyślam świat"

  • Opublikowano: piątek, 08 wrzesień 2023 10:13
  • Odsłony: 235

obmyslam okladkaDecyzją Senatu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2023 został ogłoszony rokiem Wisławy Szymborskiej, w stulecie urodzin Poetki (2.07.2023). W rocznicowe obchody włączają się, poprzez organizację różnorakich wydarzeń kulturalnych, liczne instytucje w Polsce i za granicą. Dołącza do nich także Młodzieżowy Dom Kultury „Ochota”. Projekt edukacji kulturalnej „OBMYŚLAM ŚWIAT” to nasz pokłon przed pamięcią Poetki - ale nie tyle przed wzniosłym pomnikiem Wielkiej Noblistki, ile przed Jej ludzką wrażliwością, celną i nadal tak bardzo aktualną refleksją
o świecie i ludzkiej kondycji, okraszoną humorem i subtelną ironią.

Przez większość życia Wisława Szymborska związana była z Krakowem, ukończyła filologię polską i socjologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jej dorobek poetycki był uhonorowany wieloma prestiżowymi wyróżnieniami na całym świecie, w tym najważniejszą - literacką Nagrodą Nobla (1996). Otrzymała też najwyższe odznaczenie państwowe - Order Orła Białego. Szymborska była nie tylko mistrzynią słowa, wnikliwej obserwacji świata i głębokiej, oryginalnej, czasem przewrotnej refleksji, miała także niezwykły talent plastyczny.

PROJEKT MIĘDZYPOKOLENIOWY:
Do wspólnego „obmyślania świata”, inspirowanego twórczością Wisławy Szymborskiej, zapraszamy całe środowisko lokalne - przedszkolaki i seniorów, uczniów i nauczycieli, dzieci, młodzież i rodziny, środowisko akademickie i studentów, osoby niepełnosprawne - każda z tych grup z innej perspektywy na ten świat patrzy i wierzymy, że każda ma o nim coś ważnego do powiedzenia, z innej pozycji i punktu widzenia może obmyślać jego „wydanie drugie, poprawione”.

PROJEKT INTERDYSCYPLINARNY:
Refleksja o świecie przemówi w nim w najróżniejszych formach wypowiedzi artystycznej: od słowa we wszelkich jego wcieleniach, poprzez obraz, teatr, fotografię, rękodzieło... Zapraszamy uczestników do wielu różnorakich działań: plastycznych, scenicznych, literacko-publicystycznych, edukacyjnych - w ramach projektu odbędą się m.in. warsztaty, spotkania, wystawy, interdyscyplinarny przegląd artystyczny (którego regulamin znajdziecie na kolejnych stronach), wycieczka edukacyjna śladami Szymborskiej, interaktywny spektakl poetycki. Podsumowującym zwieńczeniem projektu będzie wydanie numeru specjalnego dwumiesięcznika „Korniszon”, prezentujące jego przebieg oraz artystyczne dokonania uczestników i stworzone przez nich wizje świata.

OBMYŚLANIE ŚWIATA:
Prosimy pamiętać, że „OBmyślanie świata” to nie WYmyślanie nieistniejących, fantastycznych światów - to refleksja o tym tutaj, naszym, realnym świecie! O tym, co w nim dobre i piękne, a co warto lub koniecznie należy zmienić. O tym, jak zmienić, na co i po co zmienić. I wreszcie - o swojej własnej, twórczej w tych zmianach roli.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT