Obmyślam świat - Interdyscyplinarny Przegląd Artystyczny

• Opublikowano: piątek, 08 wrzesień 2023 10:35
  • Odsłony: 1078

2Zapraszamy do uczestnictwa w Interdyscyplinarnym Przeglądzie Artystycznym - "Obmyślam świat". Projekt objęty jest patronatem Fundacji Wisławy Szymborskiej. Przegląd ma zasięg wojewódzki.
- Regulamin Przeglądu w wersji do podbrania -

KATEGORIE PRZEGLĄDU:
plastyczna, fotograficzna, recytatorska, wokalna, literacka.

UCZESTNICY:
uczniowie wszystkich typów szkół, wychowankowie placówek pozaszkolnych, studenci, seniorzy oraz całe rodziny.

KARTY ZGŁOSZENIA:
- Potwierdzeniem udziału w projekcie jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia dla danej kategorii na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz dostarczenie prac do dnia 31 października 2023. W temacie wiadomości prosimy wpisać nazwę placówki i kategorie konkursowe. Zgłoszenie pracy do przeglądu jest jednoznaczne z przekazaniem organizatorowi prawa do publikacji (drukiem oraz w Internecie). Prace nie będą zwracane. Placówkę zgłaszającą może reprezentować maksymalnie 10 uczestników w każdej kategorii przeglądu.

Karty zgłoszenia do pobrania:

- We wszystkich kategoriach dokonania uczestników będą oceniane przez komisje składające się ze specjalistów w danej dziedzinie, w grupach wiekowych:
1) klasy 0-IV;
2) klasy V-VIII;
3) szkoły ponadpodstawowe;
4) kategoria open - dorośli, prace rodzinne.
- O terminach eliminacji w kategoriach recytatorskiej i wokalnej oraz finału przeglądu uczestnicy zostaną poinformowani drogą elektroniczną (będą one zależne od liczby zgłoszeń).
- Laureaci przeglądu otrzymają nagrody i wyróżnienia, prace będą też publikowane w numerze specjalnym dwumiesięcznika „Korniszon”.

KATEGORIE: PLASTYCZNA I FOTOGRAFICZNA:
- Do wyboru: praca ilustrująca wybrany wiersz Wisławy Szymborskiej (do pracy prosimy dołączyć tekst utworu) lub praca plastyczna/zdjęcie/cykl zdjęć „Obmyślam świat…”, lub kolaż inspirowany „wyklejankami” Poetki.
- Format prac: A4, A3, A2 lub praca plastyczna przestrzenna (mieszcząca się w sześcianie o boku 30 cm). Prace mogą być wykonywane indywidualnie lub zbiorowo, powinny być czytelnie podpisane na odwrocie, drukowanymi literami: tytuł pracy, autor, klasa/wiek, placówka, osoba prowadząca.
- Każdy uczestnik kategorii fotograficznej może złożyć 1 zdjęcie lub cykl zdjęć (max. 4 zdjęcia w serii). Zdjęcia powinny być dostarczone do sekretariatu MDK w formie papierowej oraz przesłane w formacie JPG lub TIFF na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

KATEGORIA RECYTATORSKA:

- Wykonanie w całości lub fragmentach 2 wierszy Wisławy Szymborskiej, czas prezentacji nie może przekroczyć 5 minut.
- Uczestnik może wykorzystywać rekwizyt i inne elementy przekazu pozatekstowego, o ile stanowią one celowe i uzasadnione dopełnienie recytacji.
- Wraz z kartą zgłoszenia prosimy przesłać teksty, które będą prezentowane.
- Prosimy pamiętać, że dorobek Wisławy Szymborskiej nie sprowadza się do kilku wierszy znanych z podręczników! Oryginalność i dostosowanie tekstów do wieku wykonawcy będzie brana pod uwagę przez komisję!

KATEGORIA WOKALNA:
- W kategorii mogą brać udział: soliści, duety i zespoły (od 3 do 10 osób).
- Wykonanie śpiewanej wersji wybranego wiersza Wisławy Szymborskiej (wraz z kartą zgłoszenia prosimy przesłać tekst), czas prezentacji nie może przekroczyć 5 min.
- Podkład muzyczny - wyłącznie w formacie MP3 lub własny akompaniament (organizator zapewnia instrument klawiszowy).

KATEGORIA LITERACKA:

- Do wyboru: praca literacka (opowiadanie, wiersz, esej, baśń, piosenka itd.)/własny wariant wiersza „Obmyślam świat”/różne formy zabawy słowem inspirowane żartobliwa twórczością Wisławy Szymborskiej: limeryki, lepieje, altruitki... Mile widziane też całkiem inne, własne pomysły!
- Łączna objętość: maks. 3 strony standardowego maszynopisu (ok. 1800 znaków na stronie). Prace powinny być przesłane w formacie: .doc lub .docx.
- Praca powinna zawierać w nagłówku pliku następujące dane: imię i nazwisko autora, tytuł, klasa/wiek, placówka, osoba prowadząca.
- Decyzje komisji konkursowych są ostateczne i niepodważalne.

Decyzje komisji konkursowych są ostateczne i niepodważalne.

- Regulamin w wersji do podbrania -

obmyslam partnerzy