Nie jest najważniejsze, abyś był lepszy od innych. Ważne jest, abyś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego.
Mahatma Ghandi

 

KALENDARZ WYDARZEN

loader

Znajdź nas na Facebooku!

Gra miejska - Neon Challenge

Z wielką radością donosimy, że od marca ruszył nowy projekt varsavianistycznej edukacji kulturalnej Młodzieżowego Domu Kultury i redakcji „Korniszona” – Miasto świateł i kolorów – neony warszawskie dawniej i dziś. Projekt jest realizowany dzięki uzyskanemu dofinansowaniu Biura Edukacji w ramach programu PEgaz – Pozaszkolna edukacja w Warszawie, przy wsparciu Wydziału Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Ochota, Rady Rodziców przy MDK oraz Centrum Handlowego Blue City. Jego głównym celem jest zwiększenie wiedzy o Warszawie i jej historii – zapoznanie uczestników z różnorodnością i znaczeniem neonów współtworzących atmosferę i estetykę Warszawy od czasów przedwojennych do dziś.

W ramach projektu zapraszamy do uczestnictwa w grze miejskiej: Neon Challenge. 

Neony cover

Od kwietnia do października wybierz się, najlepiej co miesiąc, sam/a, z rodziną lub przyjaciółmi, na wyprawę/spacer/przejażdżkę rowerową po Warszawie.

Odszukaj jeden lub kilka neonów, które będziemy wskazywać na początku każdego miesiąca (pamiętaj, że nie wszystkie są włączane codziennie i że w zależności od pory dnia mogą wyglądać inaczej – a więc to samo miejsce możesz odwiedzić więcej niż raz, o różnych porach). Neony do odszukania w tym miesiącu to: 

1. „SIATKARKA” – Plac Konstytucji
2. „ZEIELNIAK” – ul. Grójecka
3. „GLOBUS” – Al. Jerozolimskie, róg ul. Brackiej
4. Wszystkie neony na Pałacu Kultury i Nauki

Udokumentuj swoje spotkanie z neonami – zrób zdjęcie lub cykl zdjęć (w tym koniecznie selfie lub zdjęcie, na którym jesteś), nakręć filmik, narysuj neon i jego otoczenie... itd. Możesz dodatkowo opisać swoją wyprawę lub udokumentować ją w każdy inny kreatywny sposób.

Opcjonalnie możesz też odnaleźć i uwiecznić inne neony, nie wskazane przez organizatora.

Wypełnij załączoną kartę uczestnika. Przesłanie karty jest jednoznaczne z akceptacją zasad gry, a także oznacza zgodę na wykorzystanie wizerunku i dorobku artystycznego uczestników oraz przetwarzanie danych osobowych podanych w karcie dla potrzeb realizacji i promocji projektu.

Wyślij stworzone materiały wraz z kartą na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do końca każdego miesiąca (karta uczestnika jest zarazem spisem aktualnie przesyłanych prac, więc należy ją załączać w każdym etapie miesięcznym, w którym weźmiesz udział).

Odbieraj nagrody w etapach miesięcznych.

Na zakończenie projektu, w listopadzie, najbardziej aktywni i kreatywni gracze otrzymają nagrody główne, a najciekawsze stworzone przez nich materiały znajdą się w publikacji książkowej.

WARSZTATY
DLA SZKÓŁ
Jest to oferta warsztatów profilaktycznych MDK Ochota dla zorganizowanych grup szkolnych.
MUSICAL
GRUPA DREAM TEAM
Formacja Musicalowa Dream Team corocznie tworzy musical o charakterze profilaktycznym.
KONCERTY
WOKALNA GRUPA REPREZENTACYJNA
EDUKACYJNE KONCERTY TEMATYCZNE
PROJEKTY MIEDZYNARODOWE
ERASMUS+
OBOZY
PROFILAKTYCZNO-ARTYSTYCZNE
SAMORZĄD
I WOLONTARIAT

Polecamy

showMiasto Stołeczne Warszawa
http://www.um.warszawa.pl

showUrząd Dzielnicy Ochota
http://www.urzadochota.waw.pl

show Polskie Towarzystwo Zapobiegania Narkomanii
http://www.ptzn.org.pl

show Oddział Polskiego Towarzystwa Zapobiegania Narkomanii w Warszawie
http://www.ptzn-waw.org

KONTAKT

Młodzieżowy Dom Kultury "Ochota"

ul. Rokosowska 10, 02-348 Warszawa

tel: 22 822 28 95 (godz: 9:00 - 17:00)
kom: 696 112 560 (godz: 9:00 - 17:00)

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

REGON: 000959317
NIP: 526-25-90-867