Weekendowa Akademia Rodzinna - Warsztaty dla rodziców i dzieci

Serdecznie zapraszamy rodziców dzieci w wieku szkolnym na bezpłatne warsztaty kompetencji wychowawczych. Każdy kto chciałby lepiej dogadywać się ze swoim dzieckiem, dowiedzieć się, jak skutecznie wyznaczać granice w rodzinie, radzić sobie z emocjami własnymi i dziecka, budować dobre relacje i umacniać więzi rodzinne, znajdzie tu coś dla siebie.

Dlaczego „KOMPAS”? Kompas wskazuje kierunek, pomaga wybrać drogę. Ale człowiek sam wybiera swoją drogę, sam decyduje o jej kierunku i określa cel swojej wędrówki. Zajęcia nie narzucają „jedynej słusznej” koncepcji wychowania, pomagają zobaczyć różne możliwe drogi postępowania, dostrzec ich niebezpieczne zakręty i wybrać tę, którą rodzic uzna za najlepszą dla siebie i swojego dziecka.

RAMOWY PROGRAM WARSZTATÓW (proponowane tematy wiodące):

• Budowanie satysfakcjonujących relacji z dzieckiem, dobra i skuteczna komunikacja
  • Motywowanie dziecka do zmiany/współpracy/ nauki
  • Radzenie sobie z emocjami (dziecka i własnymi)
  • Skuteczne zasady życia rodzinnego, wyznaczanie w rodzinie jasnych granic i ich egzekwowanie
  • Postawy rodzicielskie a zachowania ryzykowne dzieci i młodzieży
  • Efektywna współpraca rodziców i szkoły dla dobra dziecka, problemy dzieci związane z sytuacją pandemii
  • Odkrywanie, wzmacnianie i rozwijanie zasobów osobistych dziecka oraz zasobów rodzica, pomocnych w procesie wychowania i budowania relacji z dzieckiem

Kompas

Zajęcia odbywają się w MDK „Ochota” w soboty (2 soboty w miesiącu), w terminach ustalanych z grupą. Zgłoszenia w sekretariacie MDK lub na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - serdecznie zapraszamy!

Dla dzieci prowadzone są równoległe warsztaty zachowań konstruktywnych z pedagogami i animatorami - nauczycielami Młodzieżowego Domu Kultury „Ochota”, gwarantujące świetną zabawę. W razie potrzeby istnieje także możliwość wprowadzenia elementów warsztatów wspólnych dla rodziców i dzieci jako dopełnienia programu i okazji do praktycznego przetrenowania nabywanych umiejętności.

Uczestnicy warsztatów mogą też korzystać z konsultacji indywidualnych - pomocy w rozwiązywaniu problemów specyficznych lub takich, których rodzic nie chce nagłaśniać na forum grupy.

003 Loga